MUZYCZNY ZDRÓJ 2018

8.07. Niedziela

godz. 19.30 – Koncert Alina Mleczko Trance Fusion Quartet

(Café Sanacja)

Alina Mleczko – saksofony sopranowy i altowy.
Buba Badije Kuyateh – kora afrykańska (Gambia) – muzyk pochodzi z rodziny, w której tradycja gry na korze była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Od 2014 roku mieszka w Warszawie. Współpracuje z wieloma polskimi muzykami m.in. Stanisławem Sojką.
Albert Karch – perkusja – muzyk jazzowy z dorobkiem kilku autorskich projektów w Polsce i Japonii.
Rafał Różalski – kontrabas – muzyk studiuje w Kopenhadze, współpracuje z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi.

Alina Mleczko – saksofonistka najczęściej wykonująca muzykę klasyczną i współczesną. Solistka. Koncertuje w salach filharmonii w Europie i USA. Pedagog. Doktor sztuk muzycznych. Adiunkt na UMFC w Warszawie. Tworzy także projekty czerpiące z muzyki jazzowej i ethno. Koncerty z muzyką improwizowaną zajmują coraz więcej miejsca w jej zawodowym kalendarzu.
Projekt „Alina Mleczko Trance Fusion” zaistniał już w prestiżowych salach koncertowych m.in. w Studio S1 im Witolda Lutosławskiego, a także znakomitym 12/14 Jazz Club w Warszawie, klubach Berlina, Amsterdamu, Barcelony i Moskwy. Koncerty zespołu były ogromnym sukcesem i zaznaczyły się na mapie wydarzeń kulturalnych tych miast.
Projekt, gdzie spotykają się skrajnie od siebie różne muzyczne światy, których nie da się sklasyfikować w jednej kategorii czy konkretnym gatunku. Koncerty Trance Fusion bywają bliskie jazzu, ale również muzyce kameralnej czy współczesnej. Zawsze jednak jest to muzyka improwizowana. Fuzja tradycji afrykańskiej i słowiańskiej, ale także fuzja doświadczeń artystycznych wykonawców i gatunków muzycznych, z których się wywodzą. Doświadczenia w muzyce europejskiej, klasycznej, współczesnej i elektronicznej Aliny Mleczko w połączeniu z jakże odmienną energią i „transowością” muzyki afrykańskiej tworzą niespotykaną nową jakość. Na koncert składają się autorskie kompozycje i improwizacja.

25.08. Sobota

godz. 20.00 – Recital Magdy Smalary „Kobieta do zjedzenia”

(Amfiteatr w Parku Zdrojowym)

Magda Smalara w spektaklu „Kobieta do zjedzenia” opowie o jednej z największych naszych namiętności. Wprawdzie nie wszyscy ludzie zastanawiają się nad tym, co jedzą, wprawdzie niektórym jest wszystko jedno, ale warto uświadomić sobie, że o jedzeniu pisali najwięksi, nadając mu rangę niemalże metafizyczną. Będzie o smakach, o apetytach, o filozofii jedzenia, o proteinach, białkach, skrobiach i o dietach, bo aktorka temat zna od podszewki, dość wspomnieć proustowskie magdalenki, mając za sobą m.in. terapię odchudzającą u hipnotyzera. Będzie o prawdziwym Pięknie, będzie zabawnie, lirycznie, taką przynajmniej mamy nadzieję. Na pewno nie będzie nudno. Autorką kompozycji i aranżacji a także kierownikiem muzycznym tego recitalu jest Urszula Borkowska. Program miał swoją premierę 12 sierpnia 2014 r. w Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie.
W skład zespołu wchodzą:
Urszula Borkowska – fortepian
MarcinŚwiderski – saksofony, flet
Wojciech Gumiński – kontrabas
Marcin Słomiński – perkusja
Youtube


Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie z przyczyn od nich niezależnych.